Átadták a megújult fasori orgonát

2016. március 09., címkék: fasori orgona, balog zoltán

„A kultúra és a hit összetartoznak, mert minden igaz hit kultúrát hoz létre, és minden igazi kultúra mögött ott a hit" – mondta Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere a fasori református templom újjáépített orgonáját bemutató március 8-i hangversenyen.

Hittanlecke egy orgonán keresztül

2015. december 23., címkék: advent, beteljesedett ígéret, fasori orgona, palúr janos

Magunk mögött hagytuk az adventet, melynek lényege az Isten ígéreteibe kapaszkodó bizonyosság afelől, hogy Ő cselekedni fog, beteljesíti, amit megígért. Türelmesen tanítgatja az övéit arra, hogy a mindennapokban is vegyék komolyan azt, hogy Ő a reménység Istene, akinek az apró-cseprő kis életünkre is gondja van. Erről szól ez a történet.